• Ostrov Ischia

Val di Fiemme

860 - 2415 m.n.m.
111 km sjezdových tratí
46 kabin, sedaček, vleků
3x snowpark
100 km uměle zasněžovaných tratí
150 km běžeckých tratí
2,2 km osvětlených sjezdových tratí - Obereggen (1 červená, 1 modrá)

Další možnosti zábavy a sportu:

  • bruslařský stadion a kluziště – Moena, Tesero, Cavalese
  • lyžařské školy a školičky - lyžování pro děti
  • krytý bazén – Predazzo, Cavalese
  • kryté tenisové kurty - Predazzo, diskotéky
  • vyjížďky na koních, sáňkařská dráha
  • svah s moguly (boule), skialpinistické tratě

Val di Fiemme je mezi českými lyžaři velmi oblíbená a pravděpodobně také nejčastěji navštěvovaná oblast pro lyžování z celého systému Dolomiti Superski. Pro milovníky lyžování ve vysokých horách z ČR je lákavá nejen pro relativně snadnou dostupnost (z Prahy jen 705 km, z Brna jen 860 a kromě necelých posledních 30 km celé po dálnici), ale i pro vysokou úroveň ubytování za příznivé ceny. Tato oblast, ideální pro zimní dovolenou, nabízí lyžařské terény jak pro děti a začátečníky, tak pro nejnáročnější lyžaře, kteří ocení lyžování na každodenně dokonale upravované sjezdové tratě. Lyžařští fanatici zde najdou překvapivě velký počet adrenalinových černých sjezdovek, které v zimní sezóně 2009/2010 doplňuje nová sjezdová trať "Torre di Pisa - Ski center Latemar" s celkovou délkou 1.6 km a převýšením až 459 m. Stoupenci pohodovějšího lyžování si zase užijí na Bellamonte. Na své si přijdou i vyznavači snowboardingu, protože zde na ně čeká řada skvěle připravených speciálek. Důležité je, že ve zdejších střediscích se dá díky výkonnému zasněžovacímu systému dobře lyžovat i v okrajových termínech sezóny, Val di Fiemme uspokojí návštěvníky i nejmodernějšími a nejrychlejšími přepravními prostředky - právě zde platí výrok „dlouho na svahu, krátce ve vzduchu“. Užijete si zimní dovolenou plnou toho nejlepšího lyžování.

Val di Fiemme se dělí na několik menších lyžařských center, která nejsou vzájemně lyžařsky propojena (jinak je tomu na okruhu Sella Ronda), ale jsou dobře dosažitelná skibusem, a to v rámci služeb předplacených skipasem. Mezi nejznámější zimní střediska Val di Fiemme patří rozsáhlý skiareál Ski Center Latemar přístupný lanovkou z lokalit Predazzo, Pampeago a Obereggen. Dalšími skiareály jsou Ski Area Alpe Lusia, Passo Rolle, Oclini Jochgrimm a Alpe Cermis. V Alpe Cermis najdete velmi pěknou, 8 km dlouhou náročnou černou sjezdovku, která vede přímo z vrcholku Rifugio Paion 2250 m. n. m. Všichni, kdo mají zakoupený skipas, mohou navštívit zdarma (ve vyhrazených hodinách) plavecký bazén v Cavalese a v Predazzu nebo zimní stadion v Cavalese.

Pro běžkaře je připravena pestrá nabídka tratí o celkové délce 150 km, a to včetně 70 km, stopy kudy každoročně v lednu vede trasa mezinárodního závodu Marcialonga. Z Molina vede 40 km dlouhá bílá stopa přes Cavalese, Tesero, Ziano a Predazzo až do Campitella (Val di Fassa). Další běžecké tratě jsou k dispozici např. i v Passo Laveze, Ocli Jochgrimm a Bellamonte.

Val di Fiemme livecam

cameraWEB KAMERA

Val di Fiemme skimapa

fiemme skimapa

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.