• Ostrov Ischia

Civetta

1000 – 2100 m.n.m.
80 km sjezdových tratí
23 kabin, sedačkových lanovek, vleků
5 km osvětlených sjezdových tratí (1 černá, 2 červené)
77 km uměle zasněžovaných tratí
1x snowpark, 1x funpark
55 km běžeckých tratí

Další možnosti sportu a zábavy:

  • bruslařský stadion – Alleghe, Zoldo Alto, kluziště - Selva di Cadore
  • plavecký bazén – Agordo cca 15 km od Alleghe
  • noční lyžování – Pecol/Zoldo Alto
  • diskotéky – Alleghe, Zoldo Alto, Selva di Cadore
  • skibus z Alleghe cca každých 30 min – Malga Ciapela/Marmolada – napojení na komplex Sella Ronda (nutný rozšířený skipas Dolomiti Superski)

Italská Civetta je největší lyžařskou oblastí severoitalského regionu Veneto a patří do dvanáctky vyhlášených lyžařských středisek komplexu Dolomiti Superski. Lyžování je vsazeno pod majestátními štíty Monte Civetta (3220 m.n.m.) a Monte Pelmo (3168 m.n.m.). Nabízí úchvatné výhledy na jezero Alleghe i na horské panorama italských Dolomit včetně jejich nejvyššího vrcholu Marmolady. Na svazích Civetty si báječně zalyžují jak začátečníci, tak špičkoví lyžaři, pro každého se zde najde trať odpovídající náročnosti. Velkou výhodou zdejšího lyžování je skvěle fungující systém umělého zasněžování, který zaručuje výborné podmínky na 77 km tratí od prosince do Velikonoc. Další předností tohoto lyžování ve střediska je možnost vybrat si z pěti nástupních stanic tu, která je nejblíže vašemu ubytování. Mezi nejznámější patří Alleghe ležící ve výšce 979 m.n.m. s velkým jezerem stejného jména. V Alleghe se nachází několik pěkných hotelů v blízkosti kabinové lanovky, která končí na vrcholku Pianini Pezzé (1470 m.n.m.), kde začíná malý lyžařský ráj s celkovou délkou sjezdových tratí téměř 80 km.

Náročnější lyžaře uspokojí zdejší černé sjezdovky, zvlášť oblíbená je lyžování na trati vedoucí pod kabinovou lanovkou Pian del Crep, protože se na ní dá provozovat i noční lyžování.

Začátečníci ocení lyžování s dostatkem prostoru na rozlehlých sjezdových tratích vystavených slunci.

Ve večerních hodinách začíná ožívat městečko Zoldo Alto, odkud vás kabinová lanovka Piani di Pezzé vyveze na vrcholek Crep di Pecol, kde na vás čeká skvělé noční lyžování. Můžete si vybírat ze tří osvětlených sjezdovek: první červená trať vede k sedačkové lanovce, u které se můžete občerstvit v horské hospůdce, další dvě sjezdovky vedou podél lanovky až dolů do Zolda. Napravo je pěkná červená trať pro méně náročné lyžování, nalevo náročnější černá trať. Nočního lyžování si můžete užít od úterý do soboty vždy od 19:00 do 23:00.

Pokud by vás Civetta se svými 82 km sjezdovek omrzela, můžete si například na jeden den „odskočit“ na Sella Rondu, která se nachází od Civetty jen 15 km. I zde je možnost volby lokálního skipasu nebo skipasu rozšířeného o Dolomiti Superski, a to v různých kombinacích, například lyžování v Cortině d´Ampezzo vzdálené asi 30 km, v Arabbě, kam je to jen 15 km, nebo ve Falcade - Tre Valli, jež jsou ještě o dva km blíž. Tam je možné využit místní skibus, který propojuje střediska Tre Valli, Civetta a Marmolada.

Pro běžkaře je upraveno 55 km tratí, které naleznete v Zoldo Alto, Palafavera a Rif.Aquileia.

Civetta livecam

cameraWEB KAMERA

Civetta skimapa

civetta skimapa

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.

 

Civetta zájezdy