• Ostrov Ischia

Cortina d´Ampezzo

1224 - 3130 m.n.m.
140 km sjezdových tratí
43 kabin, sedaček, vleků
128 km uměle zasněžovaných tratí
1x snowpark
138 km běžeckých tratí

Další možnosti sportu a zábavy:

  • plavecký bazén – Cortina (pro držitele skipasu vstup zdarma)
  • kluziště – Cortina, Auronzo
  • squash, bowling, paragliding, heliski, bobová dráha - Cortina
  • lyžařské školy a školičky
  • diskotéka - Cortina

Cortina d´Ampezzo zasazená do úchvatného amfiteátru velehor patří mezi nejznámější střediska oblasti Dolomiti Supersky a lyžování je zde opravdu mimořádným zážitkem. Přímo z tohoto dějiště zimních olympijských her vyrážejí vzdušně vedené kabiny do lyžařských areálů v okolí městečka, další sjezdovky jsou dostupné skibusy. Nejvýše položené tratě pokrývá sníh až do května, proto je tolik vyhledávají milovníci jarního lyžování. 142 km sjezdovek v okolí Cortiny láká zejména svou různorodostí, najdeme zde i lyžování na skutečně ostrých terénech a kromě upravených tratí i volné svahy všech obtížností - nejen lyžování pro zdatnější lyžaře, ale i pro začátečníky. Své příznivce si získá každý zdejší areál, například vyhlášené středisko Pocol-Tofana, kde si můžete vychutnat lyžování na vrcholových sjezdových tratích, na kterých se jely olympijské závody. Další je Faloria-Cristallo s extrémně strmou tratí Staunies. Menšími středisky jsou Misurina, Guargné-Mietres, Auronzo a S.Vito di Cadore.

Od olympijského stadiónu vyjíždí visutá kabina do kotliny Ra Vallés, v níž se pod vrcholem Tofany (3246 m.n.m.) lyžuje ve výškách 2340 - 2830 m.n.m.. Ještě výš leží areál Cristallo, odkud z Forcella Staunies (2930 m.n.m.) padá "superčerná" trať k průsmyku Tre Croci. Jednu z nejúchvatnějších vyhlídek v Dolomitech si užijete, když vyrazíte skibusem na průsmyk Passo Falzarego (2105 m.n.m.) a odtud lanovkou na vrchol Lagazuoi ve výšce 2750 m.n.m..

Mondénní vysokohorské městečko Cortina leží ve výšce 1224 m.n.m.. Výjimečná poloha v srdci úchvatné scenérie monumentálních italských Dolomit stejně jako skvělá lyžařská nabídka a široká škála služeb ji řadí ke špičkovým střediskům světové úrovně.

Cortina určitě splní Vaše představy o lyžování a dobře strávené zimní dovolené.

Kromě olympijského stadionu zde najdete i krytý bazén.

Pro běžkaře je připraveno na 138 km dobře upravených tratí, které začínají ve Fiames.

Cortina D'ampezzo livecam

cameraWEB KAMERA ARABBA

Cortina D'ampezzo skimapa

Cortina dAmpezzo skimapa

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.